Відділення та банкомати

Нещасливі. Українська нація серед світових лідерів за рівнем песимізму

30 січня

Наприкінці кожного року глобальна соціологічна мережа Gallup проводить масштабне опитування  громадян 37 країн світу, щоб з’ясувати, які суспільні настрої панують на планеті. Глибоких тем, звісно, ніхто при цьому не торкається, адже порівняти між собою вкрай різноманітні приводи для стурбованості було б просто неможливо.

Тому, опитуючи загалом понад 37 тисяч людей по всьому світу, соціологи ставлять ним лише кілька питань. Зокрема запитують, наскільки вони почуваються щасливими, чи чекають на гірший або кращий наступний рік відносно попереднього загалом та в економічному контексті.


Україна серед лідерів

Варто зауважити, що опитування 2024 року проводилося у жовтні-грудні, коли весь світ спостерігав за фінальною битвою двох кандидатів в президенти США та наскільки вистачало фантазії жахався або, навпаки, надихався перспективами майбутнього.

Україна, хоч і має власні, значно серйозніші виклики, не залишилася на узбіччі цього процесу. Навіть, навпаки – цей процес певний час був ключовою темою для дискусій всіх рівнів.

Наскільки виборча кампанія у Сполучених Штатах вплинула на настрої українців, сказати важко. Але українці зустрічали новий 2025 рік більш песимістично налаштованими, ніж попередній. Якщо від 2024-го загального покращення очікували 51% опитаних, то від цього року позитивних змін чекали 45% респондентів.

x

Дані та графіка - gallup-international.com

Щоправда, у такій узагальненій оцінці українці не стали найбільшими песимістами. До ТОП-5 увійшли Боснія та Герцеговина, Австрія, Сербія, Болгарія і Польща. Як і у випадку з іншими країнами, зрозуміти, що саме засмутило жителів цих держав, нажаль, неможливо.


Економічний песимізм

А от в двох інших антирейтингах українці опинилися серед переможців. Так, в оцінці економічних перспектив 2025 року вони програли лише австрійцям та німцям. В такому ставленні немає нічого дивного. Прискорення інфляції наприкінці 2024 року і зростання курсу долару – не найкраще база для економічного оптимізму.

До речі, зафіксовані показники добре корелюють з зростанням попиту на іноземну валюту з боку населення, яке зафіксувала статистика наприкінці минулого року.

x

Дані та графіка - gallup-international.com

Ще гірше йдуть справи в українців у питаннях суб’єктивного відчуття щастя. Наша країна посіла другу сходинку з кінця, випередивши лише Індію. І хоча загалом щасливих людей у нас трохи більше, ніж нещасливих (саме за різницею двох показників і рахується підсумковий рейтинг), в інших країнах визнають себе щасливими набагато більше громадян. Скажімо, в КНР, яка очолила цьогорічний рейтинг, 86% опитаних відчувають себе дуже або просто щасливими.

x
icon star icon star icon star

Хочеш залишити відгук про роботу Unex Bank?