Форвардний контракт
Це договір, за яким одна сторона (продавець) зобов'язується у встановлений договором термін передати базовий актив (валюту) іншій стороні (покупцеві), а покупець зобов'язується прийняти та оплатити цей базовий актив, в порядку та протягом строку або в термін, встановлений договором.
Форвард є обов'язковим до виконання строковим контрактом. Курс валюти, термін і всі умови фіксуються на момент підписання договору.
Основні умови форвардного контракту
-
Мінімальна сума операції
50 000 USD/EUR (еквівалент)
-
Валютні пари
USD/UAH або EUR/UAH
-
Комісія за оформлення угоди
0,05%
-
Комісія з купівлі/продажу
0,1%
-
Покриття угоди
від 10%
Що всередині | Умови |
---|---|
Мінімальна сума операції | 50 000 USD/EUR (еквівалент) |
Валютні пари | USD/UAH або EUR/UAH |
Комісія за оформлення угоди | 0,05% |
Комісія з купівлі/продажу | 0,1% |
Покриття угоди | від 10% |
Переваги форвардних контрактів від Юнекс Банку
-
Персональний менеджер
Ви працюватиме напряму з менеджером департаменту Казначейських операцій
-
Лояльні умови
За ставкою фондування та ставкою покриття форвардного контракту
-
Мінімальні комісії
0,05% за оформлення угоди; 0,1% з купівлі/продажу
-
Більше можливостей
Можливість встановлення ордерів на курс спот
Процес укладання форвардного контракту
- Узгоджуємо умови контракту (курс спот, ставка фондування, термін, сума покриття) та фіксуємо форвардний курс;
- Підписуємо форвардний контракт;
- Формуємо заяву про купівлю іноземної валюти;
- Розміщуємо гарантоване покриття;
- У встановлений договором день до дати валютування вноситься сума покриття, що залишилася + сума додаткових витрат;
- Зарахувуємо валюту на рахунок клієнта в дату валютування.
Приклад розрахунку форвардного курсу
Клієнт укладає форвардний контракт на купівлю 100 000 USD через 2,5 місяці (70 днів).
За умови, що ставка фондування становитиме 20%, а курс спот складе 36,6 UAH/USD, форвардний курс дорівнюватиме 38,0038 UAH/USD.
Процес укладання форвардного контракту
Форвардні операції
Валютний форвард – зручний та ефективний інструмент хеджування курсових ризиків. Фактично йдеться про угоду, згідно якої клієнт банку зобов’язується купити або продати іноземну валюту на заздалегідь узгоджених умовах у визначений час.
Курс, який встановлюється в угоді до операції форвард, не є прогнозним значенням. Так званий форвардний курс є розрахунковим. Він враховує поточну вартість грошових ресурсів в обох валютах.
- Наприклад, клієнт має намір придбати американські долари через рік в сумі $100 000 на умовах форвард валютний.
- Банк залучає на ринку гривневі ресурси, які необхідні для проведення операції з купівлі необхідної суми іноземної валюти за поточним курсом. Наприклад, під 14% річних.
- Залучені кошти він спрямовує на придбання зазначеного в форвардній угоді обсягу валюти.
- А придбані долари розміщає під інший відсоток, скажімо, 3% річних.
На такій операції банк несе видатки у розмірі 11% річних. Саме цей показник додається до поточного курсу гривні до долару і фіксується в угоді. Звісно, крім, власне, курсу, операція форвард вимагає від клієнта сплати комісійної винагороди банку. Адже саме вона є платою за виконання заявки клієнта.
Форвардні валютні операції: що нового
Валютні форварди почали набирати популярність після того, як Україна у лютому 2019 запровадила новий закон «Про валюту та валютні цінності», який встановив гарантії свободи здійснення валютних операцій. А за два роки потому, в рамках програми поетапної валютної лібералізації форвардні валютні операції були розширені: крім операцій імпорту та експорту, а також кредитними договорами було дозволено використовувати форвардні операції без обмежень.
На жаль, у лютому 2022 року форвардні валютні операції були заборонені. І станом на 2024 рік банківські послуги не мають таких операцій серед переліку дозволених.
Менше з тим, у 2019 році близько 15% валютних операцій в світі виконувалися на умовах форвард. Що свідчить про значну перспективу цього інструменту для хеджування валютних ризиків.
Саме хеджування курсових ризиків є ключовою задачею валютних форвардів. Спекулятивний заробіток на валютних коливаннях – це зона інтересу професійних гравців валютного ринку. Виробники та імпортери прагнуть насамперед до чіткого планування та уникнення впливу чинників, що неможливо спрогнозувати. Форвардні валютні операції якнайкраще вирішують цю задачу.
Unex Bank має великий досвід проведення операцій валютний форвард. А гнучкі умови та оперативність гарантують вигоду та комфорт для наших клієнтів. Центральний офіс Unex Bank розташований в м. Київ.
Хочеш залишити відгук про роботу Unex Bank?