Відділення та банкомати

Що таке SWIFT?

SWIFT – це глобальна комунікаційна мережа, яка поєднує між собою понад 11 тисяч банків у більш ніж 200 державах.


Завдяки цьому фінустанови у всіх куточках світу можуть швидко обмінюватися інформацією та проводити транзакції, використовуючи єдиний канал комунікації. Кожен банк, підключений до системи, включаючи Юнекс Банк, має унікальний неповторний ідентифікатор: SWIFT-код. Що дозволяє уникнути ненавмисних помилок під час відправлення грошового переказу.


Знаючи номер рахунку одержувача у міжнародному форматі IBAN та SWIFT-код банку, в якому він відкритий, можна швидко та безпомилково відправити кошти за призначенням.

Показати ще

Використовувати міжнародні перекази SWIFT для відправки коштів Україною не має сенсу – для цього підійдуть національні системи, вартість використання яких значно нижча. SWIFT платіж необхідний у тих випадках, коли тобі потрібно переказати гроші за кордон:

 • заплатити за придбане на аукціоні авто у США;
 • сплатити навчання у закордонному університеті;
 • внести платіж за бронь готелю;
 • переказати кошти за лікування у закордонній клініці;
 • надіслати міжнародний SWIFT переказ родичам, які проживають в іншій країні.

Усі зазначені приклади працюють і у зворотному порядку: громадянин іншої країни, використовуючи SWIFT платіж, може переказати кошти на твій рахунок в Україні – просто повідом йому SWIFT-код Юнекс Банку та номер свого рахунку IBAN.

Коли потрібен SWIFT переказ?

images

Переваги переказів SWIFT

images

Система платежів SWIFT дозволяє швидко та надійно переказати гроші на рахунок приватної особи чи компанії практично у будь-яку точку планети.

 • достатньо знати SWIFT-код та номер рахунку IBAN одержувача.
 • Юнекс Банк відправить переказ того ж дня за умови наявності всіх документів платника.
 • кошти будуть доступні одержувачу максимум через 1-5 днів.
 • вартість SWIFT-переказу в Юнекс Банку стартує від $15, що робить його оптимальним інструментом для великих грошових переказів.
 • підтримка кількох видів валют: долари США, євро, британські фунти, швейцарські франки.
 • надійна кореспондентська мережа (основним банком - кореспондентом Юнекс Банку є австрійський банк - RAIFFEISEN BANK INTERNATIONAL AG).

Як переказати гроші за системою SWIFT?

1. Запитай у отримувача реквізити для переказу грошей за кордон за SWIFT або отримай рахунок чи інвойс.

2. Якщо сума переказу менше 400 тис. грн – вирушай з паспортом до найближчого відділення Юнекс Банку. Менеджер допоможе підготувати всі документи та надіслати кошти.

3. Для сум понад 400 тис. грн. підготуй пакет документів:

 • що підтверджують підстави для проведення переказу (контракт, інвойс, документ про родинні зв'язки);
 • що підтверджують фінансовий стан відправника та джерела походження коштів.

4. Якщо в тебе немає поточного рахунку в Юнекс Банк, менеджер у відділенні допоможе тобі відкрити рахунок безкоштовно.


Зверни увагу! У ряді випадків валютне законодавство України вимагає використання е-ліміту для перерахування коштів від фізичних осіб за кордон. У рамках е-ліміту приватна особа-резидент може протягом одного календарного року перерахувати іноземну валюту за кордон у межах 200 000 євро (в еквіваленті).


Е-ліміт застосовується для операцій:

 • Здійснення інвестицій за кордон;
 • Розміщення коштів на власних рахунках за кордоном;
 • Переказ коштів за договором страхування життя;
 • Надання позик нерезидентам.
Показати ще

Корисна інформація про систему

Тарифи на обслуговування Реквізити для SWIFT-переказу

Реквізити для відправки SWIFT-платежу в іноземній валюті:

 • Найменування та SWIFT-код банку-отримувача;
 • Номер рахунку одержувача чи IBAN;
 • Найменування та адреса одержувача. Для фізичних осіб – прізвище, ім'я та резидентство;
 • Призначення платежу;
 • У деяких випадках банк може вимагати реквізити банку-кореспондента.

SWIFT перекази

Як і понад 200 інших країн світу, Україна та українські банки працюють із системою SWIFT. Отже надіслати SWIFT переказ з-за кордону до нашої країни також можливо. Навіть під час дії режиму воєнного стану Національний банк жодним чином не обмежував надходження коштів за системою SWIFT в Україну. Щоб надіслати кошти з-за кордону, тобі знадобиться той самий базовий набір реквізитів: SWIFT-код банку (у випадку Unex Bank цей код – UNJTUAUK) та IBAN-рахунок отримувача коштів.

Зауваж! Валютні та правила транскордонних переказів країни, з якої надсилаються кошти, можуть відрізнятися від правил України. Отже відправнику можуть знадобитися додаткові документи для відправки переказу.

Показати ще

Обмеження SWIFT переказу за кордон

Оскільки валютне законодавство України має деякі обмеження, крім реквізитів тобі можуть знадобитися документи, що підтверджують сутність операції. Наприклад, рахунок (інвойс) від компанії, що надаватиме послуги. Або документи, що підтвердять родинний зв’язок, у випадку, коли ти хочеш надіслати грошову допомогу родині. Ці вимоги є локальними та можуть змінюватися нормативними актами. Міжнародна система SWIFT не виставляє жодних додаткових вимог для клієнтів з України.

Показати ще

Скільки часу SWIFT переказ подорожує до отримувача

В залежності від конкретної ситуації, кошти на рахунок отримувача можуть дістатися за 1-3 дні. У складних випадках, наприклад, якщо в банку-отримувача виникнуть якісь підозри щодо відповідності операції задекларованій меті, цілком ймовірні й більші строки. В такому випадку банк може запитати в тебе додаткові документи та підтвердження. Але у звичайних ситуаціях таке трапляється вкрай рідко. Тож якщо ти здійснюєш платіж на користь аукціонного майданчику для придбання авто в США, жодних проблем не виникне і гроші дійдуть до отримувача без затримок.

Показати ще

Комісія SWIFT переказ

SWIFT-платіж доволі коштовний спосіб передати гроші за кордон. Тому він стає економічно доцільним лише коли йдеться про суми переказу на понад тисячу чи навіть кілька тисяч доларів. Для менших сум краще скористатися більш швидкими та дешевими системами міжнародних переказів.


Реквізити для SWIFT переказу

Базові реквізити, без яких неможливо сформувати SWIFT-переказ, - це унікальний код банку та рахунок отримувача, що відкритий в такій фінустанові. З огляду на існуючі в Україні обмеження тобі також знадобляться документи, що зможуть підтвердити сутність операції. А для сум понад 400 тисяч гривень – ще й документи, що підтвердять джерело походження коштів.

Якщо в тебе ще залишилися питання про SWIFT платіж, сміливо рушай до нашого найближчого відділення. Менеджери підкажуть тобі, який саме пакет документів зібрати, як правильно запитати про реквізити для переказу в отримувача та розрахують кінцеву вартість переказу.

Показати ще
icon star icon star icon star

Хочеш залишити відгук про роботу Unex Bank?